Екстракорпоральне запліднення
Майже 20% українських подружніх пар не можуть стати батьками. Та невпинний розвиток і вдосконалення медичних технологій, а також наявність найсучаснішого обладнання дозволяють усунути причини безпліддя. Проте. Залишається ще певний відсоток пар, які не в змозі самостійно зачати дитину і єдиним варіантом для них залишаються допоміжні технології, серед яких своє місце зайняло і екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ).
У 1991 році штучне запліднення українським парам могли запропонувати лише спеціалісти із Інституту проблем кріобіології і кріомедицини у співпраці з кафедрою акушерства і гінекології Харківського медичного інституту. Та завдяки стрімкому розвитку медицини на сьогоднішній день вже близько 30 клінік по усій Україні пропонують своїм клієнтам послугу ЕКЗ. Найбільше медичних центрів репродуктології розташовано у Києві.
Згідно останніх даних, вагітність настає у 40% жінок. Вже після першої процедури ЕКЗ кожна третя жінка вагітніє, а після другої спроби – кожна друга. Однак варто пам’ятати, що жодна із клінік, де проводять ЕКЗ, не може дати стовідсоткової гарантії позитивного результату.
Особливості ЕКЗ
Штучне запліднення являє собою маніпуляції із яйцеклітиною та спермою, які здійснюються в штучно створених умовах. Це метод репродуктивної медицини, спрямований на злиття жіночої та чоловічої статевих клітин поза жіночим організмом. Ще одна назва методу – «штучне запліднення». Лікування безпліддя за допомогою ЕКЗ розроблено для тих пацієнтів, які не можуть зачати природним шляхом.
У кого є показання до ЕКЗ?
Пацієнтів, яким рекомендоване екстракорпоральне запліднення розділяють на дві групи. В першу відносять безплідні пари. Найпоширенішими причинами жіночого безпліддя є відсутність маткових труб, ендометріоз, проблеми із овуляцією та не репродуктивний вік, коли жінці за 40.причинами жіночого безпліддя може бути недостатня кількість сперматозоїдів, або ж їх відсутність у спермі. Також ЕКЗ рекомендовано парам, у яких не з’ясована істинна причина безпліддя, зокрема у центрі «IVF-лабораторія» також застосовують цей метод при «нез’ясованому» безплідді. До другої групи відносять тих пацієнтів, у яких є великий ризик передати майбутній дитині спадкові хвороби. У цьому випадку мова йде не про безпліддя, а про здоров’я і благополуччя дитини. Тільки метод ЕКЗ дає змогу провести передімплантаційну генетичну діагностику, яка дозволяє виокремити здорові та життєздатні ембріони. Також, до другої категорії відносять жінок зі схильністю до не виношування вагітності.
Етапи проведення ЕКЗ
Екстракорпоральне запліднення складається із кількох важливих і послідовних кроків. А саме:
1.Стимуляція яєчників. Ця процедура може відбуватися за трьома протоколами: коротким, довгим і супердовгим. Підготовку жіночого організму до стимуляції проводять за допомогою медичних препаратів. Пізніше медикаментозно проводять стимуляцію росту фолікулів – цей процес перебуває під гормональним контролем та спостереженням через УЗД.
- Пункція фолікулів.Як тільки фолікули досягають потрібного розміру, процес ЕКЗ переходить на наступний етап – пункція яєчників. Ця процедура контролюється за допомогою УЗД. Оскільки пункція передбачає забір спеціальною голкою фолікулярної рідини із яйцеклітиною, то процедура обов’язково знеболюється.
- Культивування ембріонів, яке проходить протягом 3-6 днів. Оброблена сперма та виокремленні з фолікулярної рідини яйцеклітини розміщають в інкубаторі, де для них вже створено живильне середовище, що сприяє заплідненню і розвитку ембріонів.
- Перенесення ембріонів у порожнину матки відбувається вже через кілька днів після запліднення. Ця процедура є безболісною та проводиться за допомогою вузького еластичного катетера та контролюється через УЗД. Після того, як ембріони перенесені, лікар призначає ряд препаратів, які сприяють створенню належних умов для імплантації та розвитку ембріонів. Судячи по відгуках пацієнтів, метод дає доволі хороші результати.
- Діагностика ЕКЗ-вагітності проводиться за допомогою аналізу крові на ХГЛ (хоріонічний гонадотропін людини), оскільки дає можливість «побачити» вагітність на самих ранніх строках. Зокрема вже на 12 день після перенесення ембріона, цей аналіз може показати, чи процедура дала позитивний результат і вагітність настала. Аналіз крові на ХГЛ – най достовірніший метод діагностики вагітності на ранньому терміні.
«IVF-лабораторія» надає послугу ЕКЗ і сурогатного материнства. Проведення штучного запліднення включає певний набір послуг, маніпуляцій та застосування медикаментів, від чого і залежатиме вартість кожної окремої програми ЕКЗ. Однак лише спеціаліст може визначити правильну програму із лікування безпліддя.
Ефективність ЕКЗ
При одному менструальному циклі можливість зачати дитину у здорово молодої пари сягає 18-22%. Після застосування ЕКЗ шанси зростають вдвічі.
Що впливає на ефективність лікування?
Настання вагітності шляхом застосування допоміжних репродуктивних технологій залежить від низки факторів, серед яких: вік пари, стан здоров’я, кількість та якість отриманих ембріонів і т.д. Однак, найсуттєвішим фактором, що відбивається на ефективності екстракорпорального запліднення, можна назвати вік.
Вже після 35 років репродуктивна функція п поступово знижується, а вже після 40-ка в яєчниках жінки зменшується кількість яйцеклітин, що здатні до запліднення. Таким чином, вірогідність зачаття природним шляхом та за допомогою програми ЕКЗ зменшується.
Програма ЕКЗ у нашій клініці збільшує Ваші шанси на вагітність
«IVF-лабораторія» рівняється на кращі європейські клініки і щоденно використовує новітні технології та останні методики, аби збільшити шанси українців на щасливе батьківство. Настання вагітності за допомогою ЕКЗ у 48% - це копітка праця, професіоналізм та досвід наших спеціалістів. Індивідуальний підхід та психологічна підтримка грають не менш важливу роль, тому ми дбаємо про всі сторони лікування безпліддя, аби отримати позитивний результат.