ВМІ – внутрішньо маткова інсемінація
ВМІ – внутрішньо маткова інсемінація – це процедура введення підготовленої сперми в порожнину матки. Це процес штучного запліднення жінки найбільш близьким до природного способом, при цьому втручання в організм є мінімальним. При внутрішньо матковій інсемінації немає потреби в застосуванні великої кількості медикаментів, і цей метод лікування безпліддя є доволі простим та доступним по ціні.
Цей метод передбачає введення підготовленої сперми в порожнину матки в найближчий до овуляції період. Подальше запліднення відбувається природним шляхом. Проведення ВМІ можливе і в природному менструальному циклі, і в циклі стимуляції росту фолікулів.
Коли можна застосовувати ВМІ та які переваги цього методу?
Лікування безпліддя за допомогою ВМІ є ефективним при шийковому факторі безпліддя, тобто. Проходячи через канал шийки матки, сперматозоїди втрачають свою функцію о запліднення. Цей метод націлений на покращення якості сперми. Лабораторні умови дозволяють зробити сперму концентрованішою за рахунок видалення із неї білкових фракцій, та відбору найактивніших та найбільш життєздатних сперматозоїдів. Потім цю сперму вводять в порожнину матки, долаючи бар’єр шийки.
Та існують такі випадки, коли лікування чоловічого безпліддя не дає результату, чи існує великий ризик разом із спермою партнера передати дитині генетичне захворювання. Тоді єдино можливим варіантом стає штучна інсемінація спермою донора.
Ефективність методу внутрішньо маткової інсемінації
Як свідчать самі лікарі, ефективність даного методу залежить від багатьох чинників, серед яких вік жінки, тривалість періоду ненастання вагітності, якість сперми партнера, а також від результатів клінічних аналізів та кількостей попередніх інсемінацій. Кожна процедура ВМІ у 10-15% є успішною і призводить до вагітності. Відповідно. У більшості випадків, пацієнткам вдається завагітніти після якщо не після першої, то другої чи третьої процедури ВМІ. Але подальші спроби знижують шанси на успіх до 8%, тому якщо після 3-4-ої штучної інсемінації бажаного результату не настало. То лікарі рекомендують спродувати метод екстракорпорального запліднення.
Програма ВМІ включає:
- консультацію акушера-гінеколога;
- високотехнічну обробку і підвищення концентрації сперми;
- процедуру інсеміеації спермою партнера або ж донора (донор сперми)*.
*У випадку застосування сперми донора при ВМІ, зразок донорської сперми оплачується додатково.