пн-пт: 9.00 - 17.00
сб-нд: за записом

Ми переможемо!
Ukraine flag
Все буде Україна!

TESA, TESE

Інвазивні способи здобуття сперматозоїдів

У випадку безпліддя у чоловіків, що пояснюється браком в еякуляті сперматозоїдів, лікарі пропонують застосовувати інвазивні методи здобуття сперми. До таких способів лікування належать PESA, ТESA, а також TESE.

При обструктивній азооспермії найефективнішими способами для отримання сперматозоїдів є медичні маніпуляції PESA і TESA, а при необструктивній азооспермії - метод TESE. Останній представляє собою двосторонню біопсію яєчок зі застосуванням мікрохірургічної техніки.

PESA

Це голкова біопсія кількох ділянок придатків яєчок. За наявності обструктивної азооспермії результативність рівна 100%, що просто вражає, однак використання цього методу може погіршити наявну обструкцію.

TESA

Ще один метод голкової біопсії кількох областей яєчок. Це самий менший інвазивний метод зібрання сперматозоїдів. У разі необструктивної азооспермії цей спосіб обмежений результативністю у зв’язку із самою хворобою (тобто, джерело сперматогенезу може бути відсутнім) і неможливістю здійснення візуального контролю тканини яєчка (можна не знайти джерел сперматогенезу при пункції). Якщо п’ять-шість пункцій кожного яєчка не змогли виокремити сперматозоїдів (TESA), то, за згодою пацієнта, приступають до мікрохірургічного варіанту пункції, або ж як її ще називають - ТESЕ.

TESE

Являє собою метод аспірації тканини яєчка для наступного пошуку сперматозоїдів. Один із найефективніших у лікуванні безпліддя у чоловіків. TESE передбачає  біопсію яєчка, де з отриманого біологічного матеріалу виділяють сперматозоїди, якими в подальшому запліднюють яйцеклітину. Використовують два методи отримання сперматозоїдів. Перший  спосіб передбачає закриту пункцію, здійснену спеціальним пістолетом (ризики ускладнень доволі великі і ефективність не більше, ніж у PESA). Другий спосіб - двостороння мікрохірургічна мультифокальна біопсія яєчок. Цей спосіб більш результативний при необструктивній азооспермії.

Отримайте безкоштовну консультацію