Сучасні методи і способи лікування безпліддя
Людство почало використовувати ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) близько 30 років тому. У 1978 році на світ з’явилася Луїза Браун – перша дитина, зачата за допомогою ЕКЗ.
Із того часу завдяки застосування даного методу народилося більше 2 мільйонів дітей. Із часом технологія зазнала певних змін, що тільки збільшило шанси тисяч пар на батьківство. Покращилась приживлюваність ембріонів, що забезпечило нормальний перебіг вагітності та народження здорової дитини.
Справжньою сенсацією стало відкриття допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Завдяки їм шанси з’явилися навіть у тих пар, яким могли не допомогти звичайні методи лікування безпліддя. Лікування не несе шкоди здоров’ю майбутньої матері та позитивно впливає на вагітність і народження здорової дитини.
ДРТ – це ціла система репродуктивних технологій. Усі методи лікування націлені на подолання безпліддя, і частково, або ж цілком замінюють етапи зачаття та ранній ембріональний розвиток за межами організму жінки. У клініці «Мати і дитя» застосовують такі технології лікування безпліддя:
- ЕКЗ;
- кріо-цикли;
- сурогатне материнство;
- внутрішньо маткова інсемінація;
- преімплантаційна діагностика;
- донація ооцитів і сперматозоїдів;
- інтрацитоплазматична ін'єкція сперми (ICSI);
- голкова біопсія декількох ділянок яєчок (ТESA);
- аспірація тканин яєчка задля пошуку сперматозоїдів (ТESЕ).
Наші спеціалісти роблять все можливе, аби лікування було не лише доступним, а й безпечним та результативним. Для кожної пари складається індивідуальний план лікування. Який враховує такі важливі фактори, як вік та стани здоров’я партнерів.
Вагітність внаслідок ЕКЗ у Києві
Ще більше інформації про запліднення та здорову вагітність Ви можете дізнатись у нашому центрі, записавшись на консультацію до лікаря-репродуктолога. Кваліфікований огляд, діагностика та проведення лабораторних аналізів дадуть змогу призначити методи лікування.
Не варто впадати у відчай і опускати руки. Ми зробимо все можливе, аби вже за 9 місяців Ви зустрілися зі своїм чадом. Багаторічний досвід та різні методики лікування безпліддя допоможуть нам вирішити Ваші проблеми. Зачаття, вагітність та народження дитини стануть реальністю.
Варто лише записатись на першу безкоштовну консультацію до лікаря-репродуктолога і Ви станете на крок ближче до своєї найголовнішої мети - народження дитини. На сайті Ви можете знайти форму запису.
Лікування безпліддя
Проблема безпліддя є актуальною не лише для українських чоловіків та жінок, а й для пар з усього світу. Як свідчить статистика, у кожній 5 парі виникають проблеми із зачаттям дитини. Тому більш ніж 50 мільйонів пар репродуктивного віку змушені застосовувати методи допоміжних технологій із штучного запліднення. В Україні також щорічно допомагають безплідним подружжям, проте їх кількість лише зростає. На жаль, збільшується і діагностика жіночого безпліддя.
Якщо близько року пара живе регулярним статевим життям без застосування контрацептивів, але бажана вагітність не настає, - це привід для відвідання лікаря та проведення обстеження. Жінкам старше 35 вже після півроку безуспішних спроб зачати дитину варто записатись на консультацію до спеціаліста. Чим швидше лікар-репродуктолог з’ясує причину неспроможності пари до зачаття, тим більші шанси завагітніти і народити здорову дитину.
Які можуть бути форми безпліддя
Проблеми зі здоров’ям жінки чи чоловіка може стати основною причиною безпліддя пари. Як свідчить статистика, у 46-48% пар, що не змогли самостійно завагітніти причиною проблеми стало чоловіче безпліддя, у 52-54% пар – жіноче.
Варто зазначити, що у 30% пар, в яких діагностували безпліддя, обоє із партнерів мають порушення репродуктивної функції. Це називається комбінованим безпліддям.
Ще певний відсоток випадків безпліддя має неясний ґенез, коли дослідження не можуть визначити істинної причини нездатності пари до зачаття.
Які можуть бути причини безпліддя
ВООЗ з’ясувала і виокремила двадцять дві причини жіночого і вісімнадцять чоловічого безпліддя. Причинами безпліддя у жінок можуть стати порушення овуляції, відсутність чи непрохідність маткових труб, запальні процеси статевої системи, спричинені інфекціями чи некоректно проведеними абортами, метаболічні процеси (проблеми із зайвою вагою, цукровий діабет, дисфункція щитовидної залози), чи вік.
До причин чоловічого безпліддя відносять гормональні та генетичні порушення, непрохідність сім’явивідних протоків, спричинене гострими чи хронічними інфекціями, які передаються статевим шляхом.
Лікування безпліддя
Не варто сприймати безпліддя когось із партнерів як вирок, оскільки це може бути тимчасове явище. Не слід опускати руки! Як показують останні роки, ця проблема долається, технології лікування безпліддя жінок та чоловіків у Львові стрімко розвиваються. У кожного свій шлях до батьківства. Але шанси виросли навіть там, де вони були мінімальними. Клініка «IVF лабораторія» допомагає збільшити Ваші шанси на батьківство. Ми дбаємо про Ваше комфортне перебування в медичних центрах та отримали кваліфіковані консультації професіоналів.
Отримайте більше інформації про лікування безпліддя та ЕКЗ.
ЕКЗ – найвища результативність при:
- непрохідних або погано прохідних маткових трубах;
- важкому чоловічому факторі безпліддя - кріптозоосперміі, азооспермії (відсутність сперматозоїдів у спермі);
- виснаженні яєчникового запасу;
- генетичної патології у батьків, що вимагає проведення PGD.
ЕКЗ в цифрах:
- більш ніж 5 млн. дітей по усьому світу з’явилися на світ завдяки ЕКЗ;
- середня ефективність 1 циклу ЕКЗ 45%, в окремих групах пацієнтів вона досягає 70% на 1 лікувальний цикл;
- кожного року понад мільйон жінок вагітніють за допомогою ЕКЗ;
- 30% двійнят народжується при перенесенні у порожнину матки більше одного ембріону.
ЕКЗ у фактах:
- ЕКЗ не може спричинити передчасне виснаження яєчникового запасу у жінки;
- ЕКЗ не впливає на виношування та здатність самостійно народити дитину;
- ЕКЗ-діти нічим не відрізняються від дітей, зачатих природним шляхом;
- зачаття за допомогою ЕКЗ не пливає на здатність до самостійного зачаття в майбутньому.
Про лікувальний цикл за допомогою ЕКЗ:
- він триває 3 тижні і потребує 5-6 візитів у клініку;
- має кілька етапів: стимулювання овуляції, забір ооцитів (наркоз та пункція), запліднення, культивування ембріонів,пересадження ембріонів у порожнину матки;
- процедури проводяться так, аби пацієнтка почувала себе максимально комфортно;
- результат можна дізнатись вже через 2 тижні остаточного завершення циклу;
- тепла атмосфера та націленість колективу на результат сприяють збільшенню шансів на вагітність.
Як зробити перший крок?
Для цього потрібно записатись на першу безкоштовну консультацію до лікаря-репродуктолога. Для цього необхідно заповнити форму запису на сайті або ж за телефоном інфоцентру.