пн-пт: 9.00 - 17.00
сб-нд: за записом

Ми переможемо!
Ukraine flag
Все буде Україна!

УЗД при вагітності

УЗД – це один із найбільш безпечних скринінгових методів, що широко застосовується у медицині. Гінекологи, як і інші медики, широко вирисовують сучасну діагностичну апаратуру, тому при  вагітності чи підозрі на хворобу призначають ультразвукове дослідження.

УЗД дозволяє:

  • побачити стан плаценти, чи починаються відшарування, визначити степінь зношення;
  • стежити  за розвитком плода в утробі матері;
  • виявити наявність патологій та порушень у розвитку плоду.

УЗД вагітних є поширеною практикою і застосовується як планово, так і невідкладно. Протягом ведення вагітності, передбачено 3-4 планових УЗД. Як правило, із першого по третій триместр робиться по одному ультразвуковому дослідженні, а четверте – перед самими пологами, аби уточнити тип передлежання плоду, та чи є він доношеним.

Ця кількість обстежень є регламентованою. Організм плоду, що активно розвивається в утробі матері, є захищеним. Окрім того, майже п’ятдесятилітній досвід використання УЗД показав, що ультразвукові хвилі не несуть шкоди матері та її дитині.

Періодичність обстеження

Першу ультразвукову діагностику варто провести на 11-12 тижні вагітності. Проходити цю процедуру раніше лікарі не рекомендують, посилаючись на те, що до десятого тижня у плоду відбувається формування органів. Тому краще перестрахуватись  і дослухатись до порад спеціалістів.

Перший огляд має підтвердити факт вагітності та оцінити розвиток плоду, а також більш точно встановити термін вагітності. На цей момент, розмір плоду може коливатись від 4,5 см до 7,4 см, тому вже можна зробити перші висновки.

Якісне обладнання дозволяє чітко побачити малюка, і вже можна діагностувати аномалії у розвитку, що є підставою для переривання вагітності.

Вдруге скринінг проводять на 21-22 тижні, коли можна ретельно вивчити анатомію систем та їх органів, що дозволяє виявити порушення в розвитку чи наявність вроджених патологій. За висновками генетика, при проведенні дослідження може приділятись додаткова увага певній сфері організму плоду.

Особливої уваги заслуговує нервова та серцево-судинна система. Анатомію серця можна чітко візуалізувати на екрані і зробити висновки про його розвиток.

Якщо спеціаліст виявить, що у плоду наявні серйозні аномалії розвитку, які несумісні з життям чи можуть призвести до інвалідності, то буде рекомендовано провести переривання вагітності. Це той етап, після проходження якого законодавство України забороняє проводити аборти.

На 31-32 тижні на вагітну чекає третє УЗД. Спеціаліст звертає особливу увагу на тип передлежання поду, активність його розвитку, виявлення вад, може діагностувати затримку внутрішньоутробного розвитку.

Доволі часто на цьому етапі УЗД поєднують із доплерографією, що дозволяє спостерігати процес обміну крові між плодом, плацентою та організмом матері, а також спрогнозувати розвиток малюка та його функціональний стан.

Коли проводять перше УЗД?

Аби провести УЗД раніше 11-ти тижнів потрібні показання лікаря, серед яких:

  • розмір матки не відповідає передбачуваній даті зачаття;
  • кровотечі, що можуть спричинити переривання вагітності;
  • діагностування завмерлої вагітності при зазначених у анамнезі випадках невиношування вагітності;
  • після ЕКЗ аби перевірити, чи нормально протікає розвиток підсаджених ембріонів.

Лише зазначені фактори можуть дати «зелене світло» для раннього ультразвукового дослідження. А щоб дізнатись стать малюка, варто трішки зачекати…

УЗД при вагітності у центрі «IVF-лабораторія»

У нас Ви можете отримати ряд послуг серед яких ведення вагітності, проведення УЗД за доступною ціною, консультації та медична допомога професіоналів. Вартість послуг є доступною, тому до нас звертаються.

Також ми створюємо комфортні умови:

  • розроблено висококласну матеріально-технічну базу;
  • використовуємо сучасне обладнання та якісні витратні матеріали;
  • у нас згуртований колектив професіоналів.

Завдяки цьому ми є одними із кращих медичних центрів у Києві. А наш лікар-узіст допоможе якісно контролювати розвиток малюка, без шкоди для його здоров’я, а також зможе надати консультацію по перебігу вагітності.

Записатись на УЗД Ви можете за телефоном гарячої лінії, або на сайті центру. Ми оберемо зручний для Вас час, та проведемо детальне обстеження.

Отримайте безкоштовну консультацію