пн-пт: 9.00 - 17.00
сб-нд: за записом

Ми переможемо!
Ukraine flag
Все буде Україна!

Кріо-консервація

Зазвичай, при ЕКЗ після того, як ембріони перенесли в порожнину матки майбутньої матері, залишаються не використані ембріони. Тому, використовуючи кріо-консервацію, вони можуть доволі довго зберігатися в рідкому азоті із постійною температурою - 196°С і в майбутньому можна використати їх при кріо ЕКЗ.

Окрім ембріонів, так само заморожують сперматозоїди та яйцеклітини. Для цього використовують спеціальні контейнери – посудини Дьюара, де можуть десятиліттями зберігатись ембріони, сперматозоїди та яйцеклітини, без будь-яких ризиків для них. Використовуючи спеціальні розчини під час заморожування клітин, із них видаляють воду, яка має згубний вплив при кріо-консервуванні. Після заморожування проводиться ЕКЗ кріоперенос. Ембріони є готовими до переселення у матку, а сперматозоїди та яйцеклітини можуть бути використані в програмі ЕКЗ.

Кріо-консервацію проводять:

  • якщо майбутній батько не має змоги відвідати цент у день пункції, щоб здати сперму;
  • у випадку, коли показники спермограми незадовільні, то кріо-консервація у декілька етапів дає змогу назбирати необхідний об’єм сперми для ЕКЗ;
  • пацієнтам із онкозахворюванням перед проведенням хіміотерапії та променевої терапії, оскільки вони призведуть до втрати репродуктивної функції.

Використання кріо-консервації дає змогу надалі обійтись без застосування донорських яйцеклітин чи сперми, адже можна заморозити власний біоматеріал.

Кріо-консервація ембріонів використовується:

  • для майбутнього повторення ЕКЗ при невдачі чи для зачаття ще одного малюка. До того ж, у випадку невдало проведеного екстракорпорального запліднення, кріо протокол дає змогу усунути всі виявлені перешкоди;
  • при наявності синдрому гіперстимуляції яєчників, коли пересадження ембріону може негативно вплинути на здоров’я жінки;
  • якщо ендометрій неготовий до пересадження ембріонів.

Кріо-цикл – що це?

Багато безплідних пар цікавляться питанням кріо ЕКЗ. Отже, кріо-цикл – це етап ЕКЗ, при якому використовуються розморожені ембріони. Його плюси: має меншу вартість, ніж звичайне ЕКЗ і дає змогу знизити гормональний вплив на організм матері, оскільки дозволяє обійтись без додаткової стимуляції фолікулів, пункції та наркозу. Наукові дослідження підтвердили, що кріо-консервація не впливає на здоров’я майбутнього малюка.

Отримайте безкоштовну консультацію