пн-пт: 9.00 - 17.00
сб-нд: за записом

Ми переможемо!
Ukraine flag
Все буде Україна!

Сурогатне материнство

Що потрібно знати про сурогатне материнство?

Для багатьох жінок, які мають важкі захворювання, або ж у них відсутня матка, сурогатне материнство є єдино можливим способом отримати генетично близьку дитину. Використання цього методу лікування безпліддя передбачає перенесення в організм сурогатної матері ембріону, отриманого шляхом запліднення яйцеклітини генетичної матері та сперматозоїдом генетичного батька. Наступні дев’ять місяців сурогатна мати буде виношувати дитину, із якою не є генетично спорідненою. Отже, генетично і юридично це дитина подружжя, ембріон якого в лікарняних умовах був перенесений у порожнину матки сурогатної матері.

Які можуть бути показання до сурогатного материнства?

Програма сурогатного материнства в Україні може проводитись за наступних медичних показань:

  • відсутність матки;
  • деформація порожнини чи шийки матки;
  • захворювання, при наявності яких вагітність та пологи можуть нести загрозу життю матері;
  • ряд невдалих спроб ЕКЗ;
  • структурно-морфологічні чи анатомічні зміни ендометрії матки;
  • важкі соматичні захворювання.

Програма сурогатного материнства у Києві та інших центрах країни включає ретельне обстеження і подальше спостереження за вагітністю, аби дитина народилась здоровою.

Хто може стати сурогатною матір’ю?

На цю роль може претендувати повнолітня жінка, обов’язково фізично та психічно здорова. Окрім цього у неї має бути власна здорова дитина, або ж декілька. У випадку, коли потенційна сурогатна матір перебуває у шлюбі, потрібно отримати письмову згоду від чоловіка на проведення ЕКЗ, оформляється даний документ у клініці.

Сурогатне материнство і питання етики

Європейська спільнота репродукції людини та ембріології (ESHRE) називає сурогатне материнство таким, що відповідає моральним нормам. Окрім цього, законодавство України дозволяє застосовувати цей метод лікування безпліддя. І, судячи з останніх даних, сурогатне материнство в Києві набуває все більшої популярності.

Чимало пар не можуть самостійно стати батьками, тому сурогатне материнство – це для них єдиний вихід із ситуації. Сурогатне материнство – це нелегкий крок, але його треба робити обдумано і зважено.

Що входить у програму сурогатного материнства?

  • Обстеження сурогатної матері.
  • Проведення методу ЕКЗ.
  • Медпрепарати для сурогатної матері.
  • Постійний контроль і збереження вагітності.

Ціна програми сурогатного материнства є абсолютно прийнятною, якщо врахувати, що це шанс отримати генетично рідну дитину. Вартість і принцип оплати винагороди сурогатній матері обговорюється індивідуально. Аби укласти договір за програмою «Сурогатного материнства» в Україні, знадобляться такі документи:

Замовникам: оригінали паспортів та ідентифікаційних кодів шлюбної пари, свідоцтво про шлюб; нотаріально завірена копія спільного письмового договору між сурогатною матір’ю і дружиною (чоловіком) чи подружжям.

Сурогатній матері: оригінали паспорта й ідентифікаційного коду; оригінал свідоцтва про шлюб чи про розлучення (окрім одиноких жінок); оригінал свідоцтва про народження дитини (дітей); заява від чоловіка сурогатної матері про те, що він не проти її участі у програмі сурогатного материнства, заява підписується у клініці перед початком програми.

Вперше програма сурогатного материнства в Україні була застосована в Харкові у 1995 р. Минули роки і чимало медичних центрів пропонують цю послугу. «IVF-лабораторія» працює для того, аби ще більше українців змогли відчути прекрасний момент батьківства і стали щасливішими. Звертайтеся і ми зробимо все можливе, аби Вам допомогти!

Отримайте безкоштовну консультацію