пн-пт: 9.00 - 17.00
сб-нд: за записом

Ми переможемо!
Ukraine flag
Все буде Україна!

PGD (ПГД)

Передімплантаційна генетична діагностика

PGD, або ж в перекладі - передімплантаційна генетична діагностика. Її використовують при застосування ЕКЗ чи ЕКЗ/ ICSI і являє собою спосіб діагностування генетичних аномалій у розвитку ембріона ще до його пересадження в тіло матері. Цей спосіб діагностики дає можливість запобігти передачі спадкових хвороб майбутньому нащадку, і попередити не виношування вагітності.

Передімплантаційну генетичну діагностику можуть рекомендувати не лише безплідним сім’ям. Проведення даної дослідження може бути запропоноване жінкам, які страждають не виношуванням вагітності, або ж якщо у когось із партнерів є генетичні порушення. В процесі проведення PGD лікарі відбирають лише здорові ембріони, які потім будуть перенесені у порожнину матки матері.

Показання до проведення PGD:

  • якщо жінка досягла віку більше 35-ти;
  • якщо в анамнезі жінки зазначено не виношування вагітності;
  • якщо у пари вже був досвід ЕКЗ, але він не дав бажаного результату;
  • парам, де хтось із партнерів має генетичні порушення.

На третю добу після запліднення при застосуванні PGD з кожного 6-8-ми клітинного ембріона, використовуючи спеціальні мікроманіпулятори, виділяють 1-2 клітини-бластомери. Ці клітини містять хромосоми, і їх аналіз дає можливість діагностувати чи відхилити можливість виникнення патологій. Процедура ПГД не може завдати шкоди ембріону, адже після вилучення клітини він розвиватися так само, як до цього. Для проведення передімплантаційної генетичної діагностики ембріона найчастіше використовують метод FISH-аналізу (флуоресцентна гібридизація insitu), PCR-аналізу (полімеразна ланцюгова реакція) або CGH-аналізу (порівняльна геномна гібридизація). Вибір того чи іншого способу проведення процедури ПГД здійснюється лікарем-генетиком індивідуально для кожного окремого випадку.

У чому полягає важливість PGD?

Як засвідчує практика багатьох лікарів, цей діагностичний спосіб є єдино можливим і точним у виявленні хромосомних порушень у ембріона. Завдяки цьому стає можливим запобігання народження генетично хворої дитини та зростає результативність ЕКЗ та зменшується ризик не виношування вагітності. Окрім того, завдяки застосуванню ПГД при екстракорпоральному заплідненні можна визначити стать дитини.

Отримайте безкоштовну консультацію