пн-пт: 9.00 - 17.00
сб-нд: за записом

Ми переможемо!
Ukraine flag
Все буде Україна!

Народження дітей після еко

Народження дітей після еко - делікатне питання, багато негативу можна почути, прочитати. Але, як йдуть справи в реальності, що з цього приводу говорить наука і які реальні приклади з життя?

Загальні відомості

Ліза Браун з Англії поклала початок успішним спробам екстракорпорального запліднення. Імена ця дівчинка еко стала першою дитиною, успішно народилися з пробірки в 1978 році. Згодом, за неповні сорок років більше 5 000 000 дітей, з'явилися на світ за допомогою такого прориву в репродуктивних технологіях, як процедура еко.

На превеликий жаль, яким би прогресивним ні світ, в якому відбуваються революції в науці, технологіях, поглядах, діти після еко для багатьох залишаються чимось неприродним. Але в дійсно єдина відмінність таких дітей від зачатих природним шляхом тільки в історії хвороби їх батьків. Більшість аргументів щодо того, що вони народжуються неповноцінними і з різними патологіями засновані на різного роду здогадах і припущеннях.

Планування еко, крім медичних аспектів - обстеження та діагностики, підготовчого лікування і фактично запліднення з подальшою пересадкою зародка, часто включає ще й моральні аспекти. Кому-то заважає релігія, кому-то громадська думка, комусь необгрунтовані страхи і упередження. Але діти, народжені після еко, завжди бажані, будь-якими і мають проблеми зі здоров'ям аналогічні всім іншим дітям, ні більше, ні менше. І якраз факт, що в сьогоднішній час всі діти взагалі хворіють частіше і хвороби їх складніше, і вимагає вивчення.

Міфи і реальність впливу еко на дітей

Мабуть, одним з найбільших страхів, лякаючий майбутніх батьків - це страх, що діти після еко безплідні. Цей міф успішно розвінчує вище згадана Ліза Браун, яка є щасливою мамою двох дітей, зачатих природним шляхом. Яскравим прикладом, що спростовує страх безпліддя, є також і Олена Донцова, перша дитина еко в СРСР, яка також благополучно зачала і народила дитину. А щоб з упевненістю стверджувати, що еко діти не зможуть мати потомства необхідно набагато більше часу, ніж 40 років.

Народження хворих дітей після еко, обумовлено не самою процедурою екстракорпорального запліднення, а супутніми факторами. Необхідно чітко розуміти, що до ДРТ вдаються подружні пари, з різними проблемами, які, власне, і не дозволяють їм самостійно зачати дітей. Тому можуть і траплятися певні патології зі здоров'ям у дітей. Часто хвороби просто передаються у спадок.

Вік середньої еко мами 35 років і більше. Така ситуація взагалі для породіллі вважається не дуже сприятливою і несе в собі можливі ризики для нормального перебігу вагітності, протікання самих пологів і плода. Але, існуюча передімплантаційна діагностика ембріона, що дозволяє визначити можливі важкі патології на такому ранньому етапі, як раз «грає на руку» вагітності еко.

Діти після еко: статистика і факти

Різноманітні масштабні дослідження, проведені по всьому світу часом суперечать один одному і самі собі. Одне з останніх проведених в США стверджує, що у дітей, зачатих за допомогою еко, в 2-4 рази збільшується ризик появи заячої губи, патологій з серцево-судинною системою і шлунково-кишковим трактом.

Інші закордонні дослідження не знаходять відмінностей в розумовому, фізичному, психічному розвитку між дітьми, зачатими природним шляхом і за допомогою ДРТ. При цьому збільшується ризик деяких онкологічних захворювань. Але з поправкою! Під час проведення дослідження не бралися до уваги початкове здоров'я батьків, їх шкідливі звички, вік мами і рівень впливу навколишнього середовища. З урахуванням цих моментів ризики врівноважуються.

Такі «популярні» ускладнення ведення вагітності еко як передчасні пологи, низька вага новонародженого, підвищений ризик гіпоксії плоду і кесарів розтин абсолютно точно можна спрогнозувати і у звичайних вагітних. Офіційних підтверджуючих даних на цю тему немає. Грає роль не процедура еко, а причина безпліддя, здоров'я і спосіб життя подружжя.

Екстракорпоральне запліднення - досить молодий напрямок в медицині як у науці. Тому непідробний інтерес лікарів і вчених до теми як ростуть діти еко, наслідки процедури на їх здоров'я такий великий. Логічно припустити, якщо б з таким ажіотажем і ретельністю намагалися відшукати всілякі патології і аномалії розвитку у всіх дітей сьогодні, безсумнівно, їх би і там знайшли.