Ставлячи питання «як стати сурогатною матір'ю», Вам слід вивчити всі нюанси і тонкощі проведення процедури. На жаль, для багатьох сімейних пар в нашій країні сурогатне материнство - єдина можливість для того, щоб мати власну дитину. Незважаючи на високу ціну, сурогатне материнство є досить поширеною процедурою. Тисячі жінок не в змозі самостійно виносити малюка через проблеми зі здоров'ям. У нашій кліниці наші спеціалісти піклуются про майбутніх матусь в повній мірі. Ви можете бути впевнені, що з нами все пройде максимально комфортно і легко. Вам буде надано особистий куратор, який буде дбати про Вас і допомагати у вирішенні будь-яких питань 24 години на добу. Перш за все, Ви повинні усвідомлювати всю покладену на Вас відповідальність.
З самого народження організм жінки виробляє в своїх яєчниках приблизно 400 тис. недозрілих статевих клітин (ооцитів), але протягом дітородного віку тільки одна з тисячі (всього не більше 400) досягає дозрівання і може бути запліднена. Іншими словами, кожен місяць в жіночому організмі починається процес розвитку одночасно декількох ооцитів, після закінчення якого відбувається овуляція, тобто вихід однієї дозрілої яйцеклітини з яєчника. Недозрілі статеві клітини атрофуються, втрачають можливість бути заплідненими і виводяться з менструальної кров'ю. Щомісяця в жіночому організмі природним чином дозріває яйцеклітина, запліднення якої призводить до зародження ембріона і, як наслідок, вагітності. Незапліднена ж яйцеклітина виводиться під час менструації. На жаль, описувані природні процеси можуть не відбуватися в жіночому організмі з певних причин, й тоді настає безпліддя, тобто нездатність зачати дитину. У цьому випадку багато пар замислюються про необхідність звернутися за допомогою до донору. Рішення «стану донором яйцеклітини» - одне з найблагородніших рішень в житті будь-якої жінки.
Для програми сурогатного материнства обов'язковою умовою є наявність медичного обґрунтування про неможливість виношування вагітності. Це обумовлено законом України.
Всі потенційні донори і сурогатні матері проходять огляд гінеколога і терапевта, здають необхідні аналізи.
Основні критерії відбору:
Донором може стати жінка у віці від 20 до 30 років. так як в цих межах вікові зміни не роблять істотного впливу на якість гамет. Після 30 років поступово знижується кількість і якість ооцитів, а так само збільшується ймовірність хромосомних мутацій.
Згідно із дослідженнями, проведеними в останні роки в Ізраїлі лікарі рекомендують робити заморозку ооцитів у віці до 27 років. Для таких жінок є результативні підсадки і вагітності, а ось для жінок, які робили заморожування у віці старше 35 - на всю країну за останні 10 років немає жодної вдалої підсадки.
Народження хворих дітей після еко, обумовлено не самою процедурою екстракорпорального запліднення, а супутніми факторами. Необхідно чітко розуміти, що до ДРТ вдаються подружні пари, з різними проблемами, які, власне, і не дозволяють їм самостійно зачати дітей. Тому можуть і траплятися певні патології зі здоров'ям у дітей. Часто хвороби просто передаються у спадок.
Процедура екстракорпорального запліднення для багатьох подружніх пар - це єдиний шанс зачати дитину, стати щасливими батьками і втілити мрію в реальність. Але, що терзають сумніви щодо здоров'я майбутніх дітей іноді настільки лякають майбутніх батьків, що зважитися на еко так і не виходить.
Українські закони лояльно ставляться до проблем безплідних пар. Порядок і умови проведення даних програм регулюються цілим рядом нормативних актів, зокрема, Сімейним та Цивільним кодексами України, Законом України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», спеціальним наказом МОЗ України від 09.09.2013 р № 787, а також рядом інших нормативних актів. Дані нормативні акти не забороняють проходження програм сурогатного материнства в Україні для її громадян, а також для громадян інших держав.
Коли постає питання про необхідність використання донорського матеріалу в лікуванні безпліддя, то багато майбутніх батьків цілком обгрунтовано хвилюються з приводу, які гени успадкує їх дитина від донора. Адже саме від генетики в більшій мірі залежить майбутнє дитини - здоров'я, нахили, зовнішній вигляд.
Що визначають гени
Для початку слід позначити, що таке гени, які головні гени людини і яка їхня роль в житті конкретного індивідуума. За визначенням, ген - це особлива одиниця, структурний і функціональний ділянку ДНК, що визначає спадковість живих організмів, що передається від батьків до свого потомства.